Strojní mechanik

Učební obor

Baví tě skládat a rozebírat věci a konstrukce, jako je Lego? Láká tě strojírenství, technika a hledáš obor, kde
můžeš naplno využít svou kreativitu? Chceš hledat řešení různých technických problémů a dělat si práci podle sebe? Pak
se staň strojním mechanikem!

Naučíš se obrábět, vrtat, montovat, svářet i používat různé nástroje a materiály, abys
zvládl vyrobit cokoliv dle výkresu, který ti zadají. Zvládneš vyrobit jednoduché i složité konstrukce od
základu a když nějaká praskne nebo se pokazí, zvládneš ji opravit. Jako strojní mechanik tě čekají výzvy, hledání
kreativních řešení a spousta práce, která tě nikdy nebude nudit.

23-51-H/01 Strojní mechanik

Strojní mechanik

Střední odborné vzdělání s výučním listem

Závěrečná zkouška

3 roky

strojního mechanika

Získej stipendium

Za dobrý prospěch a práci tě odměníme - můžeš získat nejen prospěchové stipendium ale i podporu firmy, kam po škole nastoupíš.

Praxe u partnerů

Budeš mít dostatek kvalitní praxe u více než 40 partnerů. V reálu si tak vyzkoušíš, co tě naučíme.

Jistota uplatnění

Získáš výuční list i osvědčení EUROPASS, které ti umožní najít uplatnění nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Skvělé moderní vybavení

Patříme k nejlépe vybaveným strojírenským školám – budeš se učit na kvalitních strojích, které se používají i v praxi.

Důraz na kvalitní praxi

Každý druhý týden strávíš praxí ve školních dílnách nebo rovnou ve firmě, kde se ti budou věnovat profesionálové z oboru.

Svářečský průkaz

Už při studiu si uděláš svářečský průkaz a naučíš se svařovat plamenem, elektřinou a CO2.

Měř na tisíciny milimetru

Naučíš se měřit na setiny až tisíciny milimetru ve skvěle vybavené učebně metrologie.

Zahraniční spolupráce

Vyjeď na zkušenou do Německa - získáš neocenitelné zkušenosti ze zahraničí a zdokonalíš si cizí jazyk.

Čti technické výkresy

Naučíš se číst technické výkresy a nastavit podle nich stroj na výrobu.

Pokud se rozhodneš pracovat ve firmě, staneš se jedním z nejdůležitějších členů – můžeš skládat stroje a konstrukce, připravovat součásti pro montáž, svařovat či opravovat různé stroje. Jako správný strojař můžeš obsluhovat konvenční i CNC stroje a pokud tě strojírenství přestane bavit, najdeš uplatnění i ve stavebnictví i zemědělství. Pokud budeš chtít naplno využít svou kreativitu, můžeš začít pracovat sám na sebe – na šikovné zámečníky se čekají dlouhé fronty.

S tímhle oborem se nebudeš nudit – čeká tě různorodá práce, rozhodně nebudeš dělat to stejné dokola.

• Naučíš se svařovat plamenem, elektřinou a CO2 a uděláš si svářečský průkaz.
  • Naučíš se vrtat, soustružit, lisovat, stříhat, montovat a spoustu dalších technik, které budeš ke své práci potřebovat.
  • Získáš přehled o součástkách, materiálech a nástrojích používaných ve strojírenství.
  • Budeš umět stroje kompletně sestavit a v případě potřeby opravit.
  • Naučíš se měřit na setiny až tisíciny milimetru.
  • Naučíš se číst technické výkresy, abys věděl, co vyrobit. Postup ale bude na tobě.