studenti při praxi v dílnách

Mechanik seřizovač programátor CNC

Maturitní obor

Zajímáš se o techniku, fascinují tě stroje, lákají tě technologie budoucnosti a chceš naplno využít svou kreativitu? Pak se staň mechanikem seřizovačem!

Naučíš se obrábět na moderních strojích, na kterých zvládneš vyrobit různé součástky s přesností na setinu milimetru, tvořit programy pro CNC stroje, ovládneš modelování v CAD programech, budeš vědět, jaké materiály použít i jak vše přesně změřit. Mechanik seřizovač je zkrátka obor, ve kterém se najde každý, kdo si rád hraje a nebojí se výzev.

23-45-L/01 Mechanik seřizovač

Mechanik seřizovač programátor CNC

Střední vzdělání s maturitou

Maturitní zkouška

4 roky

40 (60)

mechanika seřizovače

Získej stipendium

Za dobrý prospěch tě odměníme - během studia tě čeká možnost získat prospěchové stipendium.

Praxe u partnerů

Budeš mít dostatek kvalitní praxe u více než 40 partnerů. V reálu si tak vyzkoušíš, co tě naučíme.

Pokračuj na vysokou

Pokud se budeš chtít stát inženýrem, pokračuj na vysokou školu.

Skvělé moderní vybavení

Patříme k nejlépe vybaveným strojírenským školám – budeš se učit na kvalitních strojích, které se používají i v praxi.

Nauč se s CNC stroji

Na CNC strojích se bude v budoucnosti vytvářet skoro vše – naučit se programovat CNC stroje a buď u toho!

Ovládni CAD

CAD je tvým lístkem k lepší budoucnosti - díky modelování v CADu získáš základy technického kreslení a v praxi se neztratíš.

Měř na tisíciny milimetru

Naučíš se měřit na setiny až tisíciny milimetru ve skvěle vybavené učebně metrologie.

Zahraniční spolupráce

Vyjeď na zkušenou do Německa - získáš neocenitelné zkušenosti ze zahraničí a zdokonalíš si cizí jazyk.

Čti technické výkresy

Naučíš se číst technické výkresy a nastavit podle nich stroj na výrobu.

Jako mechanik seřizovač budeš mít pracovní nabídky dřív, než uděláš maturitu. Hned po škole se můžeš stát operátorem a obsluhovat CNC stroje v jakékoliv strojírenské dílně v Česku i v zahraničí. Můžeš se stát třeba programátorem a vytvářet programy pro CNC stroje nebo konstruktérem a modelovat v CADU. Otevřené ti budou i pozice technologa či inspektora kvality. A čtvrtina absolventů pokračuje na univerzitu – můžeš se k nim přidat.

Tak jako tak tě čeká snadné uplatnění, dobrý plat a zajímavá práce – co víc od oboru můžeš chtít?

• Naučíš se základy programování CNC strojů.
  • Budeš umět CNC stroje obsluhovat.
  • Získáš přehled o součástkách, materiálech a nástrojích používaných ve strojírenství.
  • Naučíš se základy počítačového 3D modelování v programech CAD a CAM.
  • Naučíš se měřit na setiny až tisíciny milimetru.
  • Naučíš se číst technické výkresy.