Publikováno 29. 4. 2021

Naše škola se snaží studentům proces vzdělávání udělat zajímavým. A tak jsme v pondělí 19. 4. dali prostor on-line přednášce Mgr. Jany Markové, vedoucí právní poradny neziskové organizace dTest.

Časopis dTest je totiž mnohem více než jen časopis s testy. dTest nabízí spotřebitelům komplexní servis ve formě praktického průvodce, který pomáhá při rozhodování o nákupu zboží a při řešení spotřebitelských problémů. dTest je největší českou spotřebitelskou organizací.

Naši studenti se postupně dozvěděli základní informace ze spotřebitelského práva, aby mohli vstupovat do smluvních vztahů informováni o možných důsledcích a osvojili si základní principy, které dále využijí v soukromém i pracovním životě. Povídání bylo osvěženo triky a chytáky obchodníků, na které je potřeba dát si pozor při nákupu zboží. Došlo i na známé „šmejdy“.

Přednášku si vyslechlo více než 50 studentů. Praktické rady a tipy ze světa spotřebitelů byly zajímavé pro studenty i naše pedagogy.

přednáška dTest1
přednáška dTest2