pRAHA ok3a
Publikováno 25. 9. 2021

Ve čtvrtek 16. září si žáci třídy OK 3. B vyrazili na dva roky slibovaný výlet do Prahy. Je jasné, že nám tento velkolepý plán překazily dvě covidové karantény! Do Prahy jsme přijeli se čtyřicetiminutovým zpožděním, ale v dobré náladě! Vyrazili jsme směr Václavské náměstí, kde jsme se „u koně“ vyfotili. Před dalším náročným pochodem Prahou jsme se ale nejprve posilnili v Mc Donald´s.

Z Václavského náměstí vedla naše cesta na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli budovu Staroměstské radnice s orlojem.  Královskou cestou jsme se vydali ke Karlovu mostu a pak na Malostranské náměstí. Nerudovou ulicí jsme vystoupali na Hradčany, kde jsme mohli vidět slavnostní střídání hradní stráže v pravé poledne! To byl opravdu pěkný zážitek.

Z Hradčan jsme se vydali na Letnou k poslednímu cíli naší výpravy – k Národnímu technickému muzeu. Tam jsme si se zájmem prohlédli všechny expozice, zvláště strojírenskou část. Muzeum se nám moc líbilo.

Z Letné jsme se vrátili k našemu výchozímu bodu, na hlavní nádraží, odkud jsme vyrazili zpátky do Olomouce. Výlet se díky pěknému teplému počasí opravdu skvěle vydařil.

pRAHA ok3a
pRAHA ok3a
pRAHA ok3a
pRAHA ok3a