Naši absolventi
Publikováno 5. 2. 2021

S firmou John Crane a. s. naše škola spolupracuje již mnoho let a taky velkou část zaměstnanců firmy tvoří právě naši absolventi. Zde je příběh několika z nich:

RENÉ NAVRÁTIL

KAMIL HANZEL

MILAN BUKVA

Absolvoval jsem Střední odborné učiliště v Lutíně, obor „Obráběč kovů a obsluha CNC“, jsem vyučen v oboru bez maturity.
Ihned po dokončení studia jsem nastoupil do společnosti John Crane v Lutíně, kde působím již 5 let na pozici obráběč kovů.
Aktuálně pracuji na stroji značky MAZAK, QT200 a při absenci mého nadřízeného (Product Leader) jsem jeho zástupce. V zaměstnání se snažím maximálně podpořit tým, popřípadě pomáhám kolegům s výrobou a různými nesnázemi. Na ročním hodnocení jsem byl za svůj přístup k plnění úkolů, odváděné práci a podporu slabších kolegů ohodnocen nejvyšší známkou.
Rád se zdokonaluji v nových oblastech a mou výzvou pro budoucí roky je začlenit se do týmu offline programátorů.
Strojírenské obory mohu jen doporučit.
Milan

TOMÁŠ PETŘEK

Vzdělání: SSŠS Lutín, obor Mechanik seřizovač, zakončen maturitou
Praxe: po studiích jsem nastoupil v roce 2008 do společnosti John Crane, Lutín, kde jsem doposud:
– stroj SV403 s operačním systémem Fanuc (3 roky)
– stroj Hermle s operačním systémem Heidenhain (3 roky)
– v současnosti pracuji v buňce přírub na frézařském centru od společnosti Hermle
Již několik let jsem součástí týmu interních školitelů, kde jsem se kromě školení nováčků a kmenových pracovníků podílel na tvorbě školících materiálů a školícího plánu pro stroje Hermle.
Svou budoucnost vidím v offline programování, protože toto je budoucí cesta strojních firem v jedenadvacátém století.
Tomáš Petřek

RICHARD VELACKÝ

Jmenuji se Richard Velacký a píše se rok 1998. Je to rok, kdy mě čeká zásadní životní rozhodnutí. Rozhodnutí, které bude určovat můj životní směr, budoucnost a také duševní spokojenost.
Rozhodl jsem se pro obor strojírenství, a to proto, že technika mě velice baví, ale také i proto, že strojírenství bude mít na pracovním trhu své pevné místo, a to se potvrzuje i v dobách krize. Když už jsem měl jasno v oboru, přišla na řadu otázka: jaká škola? A jelikož je v Olomouckém kraji podobných škol celkem dost, byly pro mě hlavní tyto dvě priority: hodnocení absolventů a technické vybavení praxe. Po dlouhé úvaze vyhrála Sigmundova střední škola strojírenská v Lutíně. Po absolvování čtyřletého oboru mechanik seřizovač a maturitní zkoušky s certifikátem Hospodářské komoře České republiky, jsem nastoupil do firmy John Crane na pozici obráběč kovů. Musím říct, že v životě mám hodně snů, osobních cílů a dlouhodobých vizí. Proto jsem se s postupem času začal dále vzdělávat, abych se mohl dále kariérně posunout. V JC jsem si prošel několik pozic, a to obráběč kovů, školitel, byl jsem členem projektových týmů, následně jsem působil na pozici Product Leadera a současně jsem na pozici Senior Product Leader.
Co napsat na závěr? Snad jen to, že mé rozhodnutí bylo správné, naplnilo mé životní očekávání (v cíli ještě nejsem 😊) a toto rozhodnutí mne „stále“ i po 23 letech těší!  Podtrhuje to i má občasná spolupráce se školou, například na rekvalifikačním kurzu.
Na závěr patří poděkovat již zmíněné Sigmundově škole strojírenské v Lutíně za krásné čtyři roky a JC za nekonečné příležitosti tvořit hodnoty, a to nemyslím jen ty materiální.
Richard Velacký