EO
Publikováno 7. 4. 2021

Dne 16. března 2021 se přes 950 studentů z 339 středních škol z celé České republiky zúčastnilo onlinekrajských kol letošní Ekonomické olympiády.

Ekonomická olympiáda (EO) je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Ekonomická olympiáda je již 5. rokem největší soutěží v ekonomii a financích v ČR, na Slovensku a v Maďarsku.

Naše škola měla v letošním krajském kole svoje 4 želízka v ohni. Z celkového počtu 66 účastníků v rámci Olomouckého kraje  se umístil náš student Jan Halíř na skvělém 13. místě a Miloslav Janeček na 20. místě, k čemuž klukům srdečně gratulujeme.

My jsme sice především strojírenská škola, ale dobře víme, že základy finanční gramotnosti jsou nezbytnou součástí vzdělávání vedoucí ke schopnosti jednotlivců lépe se rozhodovat v nejrůznějších životních situacích.

ekonomická olympiáda