23-55-H/02 Karosář

Karosář - tříletý učební obor pro absolventy ZŠ, který nahradil původní obor 23-55-H/002 Klempíř - strojírenská výroba.

Podmínky pro přijetí:
Úspěšné ukončení základní školy, zdravotní způsobilost.

Ukončení, závěrečná zkouška z:
Písemné zkoušky, praktické zkoušky a ústní zkoušky.

Absolvent umí:
Provádět karosářské práce, užívat rovnací stolici s odměřováním provádět údržbu a drobné opravy motorových vozidel, užívat diagnostické zařízení a speciální měřidla, získá zdarma řidičský průkaz skupina B, žák absolvuje kurz svařování a řezání plamenem, svařování el. obloukem pod ochranou atmosférou CO2.

Uplatnění:
V servisech poskytující služby motoristům, opravárenských podnicích a v živnostenském podnikání.

Absolventi školy získají mimo výuční list a vysvědčení o závěrečné zkoušce EUROPASS, který jim umožní lépe najít uplatnění jak v zemích EU, tak u domácích zaměstnavatelů.

Absolvent s výučním listem v oboru může získat oprávnění k soukromému podnikání.