Scholaris – Prostějov

Dne 7. listopadu 2012 se konala v prostějovském Kulturním a společenském centru již 18. přehlídka středních škol – Scholaris. Každý rok řeší rodiče žáků devátých tříd základních škol, co se svým synem nebo dcerou po ukončení povinné školní docházky. Ke snadnějšímu rozhodnutí jim mají pomáhat podobné akce, zaměřené na prezentaci jednotlivých středních škol a odborných učilišť. Rodiče i jejich děti zde mají možnost získat mnohdy první informace o jednotlivých školách a oborech, které se na nich učí. Sigmundova střední škola strojírenská v Lutíně se Scholarisu v Prostějově již tradičně zúčastnila se svojí nabídkou tříletých oborů jako Obráběč kovů, Nástrojař, Strojní mechanik a Karosář, čtyřletým studijním oborem Mechanik seřizovač a dvouletým nástavbovým studiem Provozní technika. V letošním roce bylo nejvíce dotazů ze stran zájemců o pracovní uplatnění po absolvování střední školy. Po této stránce naše škola plně uspokojí všechny, neboť absolventů strojírenských oborů je nedostatek a firmy mají o ně velký zájem.