StreTech 2019

ČVUT Praha ve spolupráci se středními školami z celé České republiky uskutečnila dne 5.6.2019 již 12. ročník konference „Středoškolská technika StreTech 2019“. Výstava proběhla za účasti 72 středních škol, mezi které již po 5 ročníků patří i naše škola. Jako jedni z mála pravidelně vystavujeme exponáty prezentující strojní a rukodělné obory. Ve čtyřech předchozích letech jsme představili především technické výrobky, například r. 2015 tříkolka, r. 2016 lokogril, r. 2017 motorka. V letošním roce se SSŠs Lutín zaměřila na oblast uměleckého kovářství. Výrobek s názvem „Slunce“ vytvořil student Štěpán Dvorský podle návrhu učitelů odborného výcviku, další exponáty zhotovili studenti Jan Horkel a Jakub Kadala v rámci svých volnočasových aktivit (kovářský kroužek). Exponáty byly laickou i odbornou veřejností velmi kladně hodnoceny, jejich vizitkou se stal především komentář zahraničního návštěvníka: „Golden czech hands!” Zájem ze strany ČVUT Praha o účast naší školy na této akci je trvalý, a proto chceme v tradici dále pokračovat, nacházet stále nová témata ke zpracování a prezentovat zde výsledky práce našich studentů.

Ing. Vladislav Miklánek učitel odborného výcviku