Nabídka perspektivního zaměstnání od firmy MUBEA
V úterý dne 30. dubna 2019 se uskutečnil seminář „Nabídka perspektivního zaměstnání“ pro žáky končících ročníků učebních oborů s vedoucí rozvoje a vzdělávání firmy MUBEA Stabilizer Bar Systems s.r.o., Bc. Kateřinou Krausovou. Téma semináře bylo zaměřeno na výrobní program jednoho z nejvýznamnějších celosvětových automobilových dodavatelů pružin a stabilizátorů. Firma Mubea nabídla žákům perspektivní zaměstnání s určitým kariérním výhledem, jak v profesním, tak i osobním životě. Budoucí absolventi by přijetím dané nabídky práce vyřešili problém s uplatněním ve své profesi. Mubea, rodinná německá firma s více jak stoletou tradicí se zaměřuje na snižování hmotnosti automobilů, kdy její vyrobené produkty mají vysokou přidanou hodnotu. Také se snaží o snižování emisí, a tím chránit životní prostředí. Seminář proběhl v pohodové atmosféře, kdy žáci měli řadu podnětných dotazů, týkajících se pracovního prostředí a konkrétního druhu vykonávané práce včetně finančního ohodnocení. (Mgr. Tomáš Vaněk)