Regionální soutěž v CAD programech
Dne 2. března 2012 se na Střední průmyslové škole strojnické v Olomouci uskutečnil již 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství). Tato soutěž je pořádána pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Ing. Pavla Sekaniny. Soutěže se zúčastnilo rekordních 52 soutěžících ze 13 škol Olomouckého kraje a z 1 školy Moravskoslezského kraje. Soutěžilo se ve třech kategoriích - 2D studenti (21 soutěžících), 3D studenti (23 soutěžících). V kategorii 2D bylo úkolem překreslit výkres desky, v kategorii 3D měli soutěžící za úkol vytvořit sestavu ventilu a učitelé tvořili sestavu upínače. Soutěžní čas pro studenty byl stanoven na 90 minut . Vzhledem k náplni učiva technické dokumentace ve studijním oboru Mechanik seřizovač se naši studenti zúčastnili pouze kategorie 3D – modelování v programu Inventor, Solidworks. Jmenovitě Tadeáš Klec student MS 4.A a Martin Provaz MS 3.A. Pro učitele a zástupce firem byla během soutěže připravena prezentace firmy 3E Praha Engineering (možnosti softwaru pro digitální navrhování). Po obědě proběhla ukázka 3D skenování (firma Abbas) a mobilní 3D učebny, kterou zapůjčil Odbor školství mládeže a tělovýchovy Olomouckého kraje. Posledním bodem programu bylo vyhodnocení pěti nejlepších účastníků z každé kategorie a nejlepší školy. I když se naši studenti neumístili na předních místech, jejich výkony byly velmi dobré a oběma patří uznání.