Exkurze na MSV Brno 2018
Dne 3. 10. 2018 žáci naší školy navštívili 60. ročník MSV Brno. Na strojírenský veletrh s mezinárodní účastí se jeli podívat studenti třetích ročníků studijního oboru Mechanik seřizovač, doplněné žáky druhého ročníku učebního oboru Obráběč kovů. Zájem ze strany studentů byl podpořen i možností navázání kontaktů s případnými budoucími zaměstnavateli. Vstup pro žáky byl na výstaviště za zvýhodněné vstupné. Účastníky exkurze zaujaly zejména expozice firem představujících nejnovější trendy v oblasti třískového obrábění, a to zejména modernizace CNC strojů a CAD/CAM systémy. Uznání také získali firmy zabývající se výrobou řezných nástrojů, měřidel, měřicích přístrojů a strojů pro nekonvenční způsoby obrábění. Hlavním tématem se ale stal takzvaný Průmysl 4.0, tedy obory digitalizace, robotizace a automatizace.
Podle vyjádření účastníků se i přes nepřízeň počasí návštěva 60. ročníku MSV Brno vydařila a přispěla tak k rozšíření poznatků studentů v oblasti nejmodernějších technologií uplatňovaných v současné době ve strojírenství. (Mgr. Tomáš Vaněk)