Okresní kolo soutěže v českém jazyce
Dne 30. 11. 2017 proběhlo v prostorách naší budovy poprvé školní kolo olympiády v českém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 10 studentů druhých a třetích ročníků studijního oboru. První část byla zaměřena na práci s textem, kde žáci prokazovali své znalosti například z lexikologie, syntaxe a dalších disciplín. Ve druhé části studenti vypracovali slohovou práci na dané téma. Dva úspěšní řešitelé postupuji do okresního kola. Jakub Crhák a Jakub Vaverka ze třídy MS 3. B se tedy sešli ráno 29. 1. 2018 v DDM Olomouc, aby porovnali své znalosti se studenty dalších středních škol, převážně gymnázií. S potěšením můžeme říci, že si hoši nevedli zle. Jakub Crhák obsadil krásné 16. místo. Gratulujeme. Pevně věříme, že i v příštím roce budou naši školu reprezentovat šikovní studenti.