Zahraniční spolupráce III.

32. maturitní ples
Dne 24. února 2012 proběhl na sále Společenského domu Sigma Group a.s. Lutín již 32. tradiční stužkovací maturitní ples Sigmundovy střední školy strojírenské Lutín. V_letošním školním roce máme ve škole tři končící ročníky. Dvě třídy maturitního čtyřletého studia oboru Mechanik seřizovač a jednu třídu nástavbového maturitního studia oboru Provozní technika. Již úvodní nástup první stužkované třídy MS 4. A společně s třídním učitelem Mgr. Tomášem Vaňkem – tanečně pohybové vystoupení – naznačil, že na plese se rozproudí živá zábava. I nástup třídy MS 4. B byl netradiční. Většina třídy byla před třídního Mgr. Jiřího Zdražila dotáhnuta třídními premianty svázaná lanem. Pak byla ohrožována palnými zbraněmi, dokud neslíbila, že se bude ze všech sil připravovat k maturitní zkoušce. Teprve potom byli studenti této třídy připuštěni ke stužkování.

Poslední třídou byla nástavbová Provozní technika. Polovinu naší třídy tvoří starší studenti, kteří studují při zaměstnání, proto i náš nástup byl mnohem klidnější a důstojnější.

Ještě než začala volná zábava, shlédli jsme předtančení a pak již následoval tanec. Kolem půlnoci se losovala bohatá tombola. Mnozí jsme si odnášeli nečekané dary.

Pořadatelům patří velký dík za výbornou práci a doufám, že více jak čtyři stovky hostů, včetně milých hostů z řad učitelů a studentek z partnerské školy Werner von Siemens z Wetzlaru, z plesu odešli spokojené.

PhDr. Alena Mašláňová
třídní učitelka PT 2.