Zahraniční spolupráce III.

SCHOLARIS 2011 - Olomouc

16. ročník prezentační výstavy oborů vzdělávání středních škol Olomouckého kraje pro školní rok 2012/2013 se uskutečnil ve dnech 23.- 24.listopadu 2011 na Střední škole polytechnické v Olomouci. Slavnostní zahájení výstavy proběhlo za účasti vystavovatelů, pozvaných hostů a představitelů veřejného života Olomouckého kraje. Mezi 86-ti vystavovateli se výrazně prosadila Sigmundova SŠ strojírenská Lutín. O tom svědčí poměrně velký zájem ze stran žáků ZŠ a jejich rodičů o studijní a učební obory naší školy. Tento nevšední zájem je výsledkem dlouholeté spolupráce s českými a ve větší míře i zahraničními firmami. V době, kdy roste nezaměstnanost, nabízíme žákům ZŠ studijní a učební obory, které nacházejí uplatnění v podnikatelské sféře. Součástí výstavy byly ukázky prací žáků ZŠ a SŠ. Pořadatel soutěže, Okresní hospodářská komora Olomouc vyhodnotila nejlepší práce. Na 1. místě v soutěži SŠ se umístil „Motocykl “, výrobek našich žáků pod vedením učitelů odborného výcviku. Všem, kteří se podíleli na realizaci výrobku, k dosaženému úspěchu blahopřejeme.