Zahraniční spolupráce III.

Scholaris 2011 – Prostějov
Dne 10. 11. 2011 proběhl v prostorách Kulturního a společenského centra v_Prostějově 17. ročník přehlídky středních škol pod názvem „Scholaris“. Sigmundova střední škola strojírenská, Lutín měla již tradičně své místo vedle prostějovského gymnázia. Počet návštěvníků devátých tříd z řad žáků základních škol oproti minulým rokům poklesl. Pedagogičtí pracovníci prezentující naši školu, informovali zájemce o strojírenských oborech, které se budou otevírat od nového školního roku. Zájem o tyto obory je dosti velký a to hlavně z důvodu zaměstnanosti ve firmách, proto rodiče sází na jistotu získání práce po absolvování školy. Do rukou zájemců se dostaly letáčky k jednotlivým oborům a hlavně pozvání na Dny otevřených dveří. Organizace celé akce proběhla ke spokojenosti všech zúčastněných, dobrá atmosféra byla pouze narušována hlasitou hudbou z_reproduktorů.

Termíny dnů otevřených dveří ve školním roce 2011-2012