Zahraniční spolupráce III.

Naši žáci převzali ocenění hospodářské komory České republiky
Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR ocenila nejlepší absolventy technických, řemeslných, gastronomických oborů a oborů služeb středních odborných škol z celé republiky. Jubilejní 20. ročník předávání ocenění pro nejlepší absolventy se konal po celý druhý den Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Ocenění si odneslo 250 absolventů ze 44 středních odborných škol.

Předávání se zúčastnili ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, prezident HK ČR Vladimír Dlouhý a další významné osoby.

Ocenění z naší školy převzalo 11 absolventů a samozřejmě i samotná Sigmundova škola. Blahopřejeme a doufáme, že i v budoucích letech budeme patřit mezi oceněné školy a naši studenti opět splní přísná kritéria tohoto vyznamenání.

Kritéria ocenění
1. Celkové hodnocení žáka u závěrečné/maturitní zkoušky (ZZ/MZ) – „prospěl s vyznamenáním“ průměr 1,5
2. Hodnocení praktické zkoušky (v rámci ZZ/MZ) musí být stupněm „výborný“
3. Po celou dobu přípravy, nebyl žák hodnocen z odborného výcviku na výročním vysvědčení horším stupněm než „chvalitebný“