Zahraniční spolupráce III.

Projekty 2014 - parní stroj
Na podzim k nám na školu zavítali opět po roce němečtí studenti ze školy WvSS z Wetzlaru. Tento rok jsme měli za úkol vyrobit model parního stroje. Byli jsme rozděleni do čtyř týmů a vymýšleli vlastní model, na kterém jsme všichni společně pracovali a snažili se vytvořit originální a funkční řešení svého stroje. Nápady byly už od začátku velice různorodé, například jeden model byl dvouválec a další dokonce vypadal jako motorka. Nakonec jsme společnými silami dokončili všichni práci včas a vše fungovalo, jak má. A jak už to bývá, nejde jen o práci, ale i komunikaci a zábavu, proto jsme měli hned několik možností, jak se pobavit s našimi německými kolegy, například procházka Olomoucí, lanové centrum, výlet do vodní elektrárny na Dlouhých strání atd. Všichni byli spokojení s výsledky a již se netrpělivě těšíme na jarní spolupráci ve Wetzlaru. Více na stránkách projektu Zahraniční spolupráce III (David Král MS 3. A)