Zahraniční spolupráce III.

Slavnostní vyřazení absolventů
Dne 25. 6. 2012 proběhlo v aule ZŠ Lutín slavnostní vyřazení absolventů učebních oborů Obráběč kovů, Karosář, Nástrojař a Strojní mechanik za účasti ředitele školy Mgr. Michalíka, zástupce ředitele pro teoretickou výchovu Ing. Fojtka, zástupce ředitele pro odborný výcvik pana Smékala a třídních učitelů končících tříd.
Slavnostního aktu se jako hosté zúčastnili i starosta Lutína pan Bábek, zástupce Hospodářské komory ČR pan Ing. Mačák a personální manažer firmy Edwards pan Mgr. Martin Tomčala, dále pak zástupci pedagogického sboru školy a rodiče, příbuzní a známí absolventů.
Na úvod se slova ujal ředitel Sigmundovy střední školy Mgr. Michalík, který stručně vyhodnotil průběh studia absolventů a do dalšího osobního a pracovního života jim popřál hodně úspěchů.
Svým vystoupením pak dobrou práci školy na poli přípravy pracovníků pro strojírenské profese ocenil i zástupce Hospodářské komory ČR pan Ing. Mačák.
Výrazem dobré spolupráce školy s firmami působícími v našem regionu bylo i vystoupení personálního manažera firmy Edwards pana Mgr. Martin Tomčala, který na závěr svého vystoupení dva nejlepší absolventy, kteří vykonávali odborný výcvik v jejich firmě, ocenil kromě diplomů i finanční odměnou.
Na závěr pak absolventi převzali z rukou ředitele školy výuční listy, vysvědčení ze závěrečných zkoušek a EUROPASSy. Nejlepší absolventi současně převzali drobné věcné odměny.
Závěrem lze konstatovat, že vyřazení proběhlo ve slavnostním duchu a bylo důstojným završením jedné etapy v životě absolventů Sigmundovy střední školy strojírenské v Lutíně.

Ing. Dominik Budinský